СООБЩЕНИЕ AKSIYADORLARNING NAVBATDAN TASHQARI UMUMIY YIGʻILISHINI OʻTKAZISH TOʻGʻRISIDAGI XABAR
1. 2025-yil uchun Jamiyatning majburiy auditorlik tekshiruvini o‘tkazish maqsadida auditorlik tashkilotini tanlash, uning xizmat haqi miqdorining yuqori chegarasini belgilash va u bilan shartnoma tuzish to‘g‘risida qaror qabul qilish.
2. Jamiyatning tashkiliy tuzilmasini tasdiqlash.
Manzil (pochta manzili): O‘zbekiston Respublikasi, 100015, Toshkent shahri, Mirobod tumani, Fidokor ko‘chasi, 10B uy
Elektron pochta manzili: nikoloz.k@tbcbank.uz.
Yigʻilishni oʻtkazish joyi: Toshkent shahar, Mirobod tumani, Fidokor ko‘chasi, 10B uy.
Aksiyadorlarni roʻyxatga olish sanasi, vaqti va joyi: 2026 yil 21 yanvar, Toshkent vaqti boʻyicha soat 17:00 dan 18:00 gacha, Toshkent shahar, Mirobod tumani, Fidokor ko‘chasi, 10B-uy.
Aksiyadorlarning umumiy yigʻilishida ishtirok etish va ovoz berish tartibi:
Aksiyadorlarning umumiy yig‘ilishida ishtirok etish huquqi aksiyador-yuridik shaxs tomonidan o‘z vakili orqali amalga oshiriladi.
Aksiyador istalgan vaqtda Aksiyadorlar umumiy yigʻilishida oʻz vakilini almashtirishga haqli.
Aksiyadorlarning umumiy yig‘ilishida ishtirok etish uchun aksiyador-yuridik shaxsning vakili oʻz shaxsini tasdiqlovchi hujjat va tegishli tarzda rasmiylashtirilgan ishonchnomani taqdim etadi.
Aksiyadorlarning umumiy yigʻilishida kun tartibiga qoʻyilgan masalalar boʻyicha ovoz berish ovoz berish uchun byulletenlar yordamida amalga oshiriladi.
Boshqa ma’lumotlar:
Aksiyadorlarning umumiy yig‘ilishida ishtirok etish uchun aksiyadorlar reestri 2026 yil 15 yanvar holatiga koʻra shakllantiriladi.
Aksiyadorlar umumiy yig‘ilishi materiallari bilan Toshkent shahar, Mirobod tumani, Fidokor ko‘chasi, 10B uy manzili bo‘yicha yoki quyidagi elektron pochtaga so‘rov yuborish orqali tanishib chiqish mumkin: nikoloz.k@tbcbank.uz.

СООБЩЕНИЕ О ПРОВЕДЕНИИ ВНЕОЧЕРЕДНОГО ОБЩЕГО СОБРАНИЯ АКЦИОНЕРОВ
Акционерное Общество «TBC DIGITAL» (далее – «Общество») на основании решения Наблюдательного совета от 26 декабря 2025 года сообщает о проведении внеочередного Общего собрания акционеров 21 января 2026 года в 17-00 часов по ташкентскому времени.
ПОВЕСТКА ДНЯ:
1. Принятие решения об определении аудиторской организации для проведения обязательной аудиторской проверки Общества за 2025 год, о предельном размере оплаты ее услуг и заключении с ней договора.
2. Утверждение организационной структуры Общества.
Место нахождение (почтовый адрес): Республика Узбекистан, 100015, город Ташкент, Мирабадский район, улица Фидокор, дом 10Б.
Адрес электронной почты: nikoloz.k@tbcbank.uz.
Место проведения собрания: город Ташкент, Мирабадский район, улица Фидокор, 10Б.
Дата, время и место регистрации акционеров: 21 января 2026г., с 17-00 до 18-00 часов по ташкентскому времени, город Ташкент, Мирабадский район, улица Фидокор, 10Б.
Порядок участия и голосования на Общем собрании акционеров:
Право на участие в Общем собрании акционеров осуществляется акционером-юридическим лицом через своего представителя.
Акционер вправе в любое время заменить своего представителя на Общем собрании акционеров.
Для участия в Общем собрании акционеров представитель акционера-юридического лица предъявляет документ, удостоверяющий личность, и надлежаще оформленную доверенность.
Голосование на Общем собрании акционеров по вопросам повестки дня осуществляется бюллетенями для голосования.
Прочая информация:
Реестр акционеров для участия на Общем собрании акционеров формируется по состоянию на 15 января 2026г.
Ознакомиться с материалами Общего собрания акционеров можно по адресу: город Ташкент, Мирабадский район, улица Фидокор, 10Б или отправить запрос на электронную почту nikoloz.k@tbcbank.uz.